Wybrane audycje z moich kanałów podkastów

Pozytywne Zacisze

Pozytywne Zacisze

Subskrybuj: RSS

To mój pierwszy podkast. Bardzo trudno było usiąść do mikrofonu i mówić. Napisałem kilkanaście tekstów, potem to żmudnie montowałem i od nowa pisałem i montowałem. mam do niego duży sentyment, ale słuchać nie mogę :). Zostawiam dla kursantów, żeby mogli się przekonać jak doświadczenie wpływa na jakość audycji...


Radio Warszawa Zacisze

Radio Warszawa Zacisze

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

"Lokalna stacja o zasięgu globalnym - to właśnie Radio Warszawa Zacisze. Gdzie można smacznie zjeść w dobrym towarzystwie. Co grają w najbliższym kinie? Jakie przedstawienie szykuje Teatr Rampa na weekend? Jakie atrakcje czekają na nas w Domu Kultury Zacisze? Kto kandyduje na Radnego Targówka? Co się dzieje w Radzie Osiedla Zacisze? Warto się dowiedzieć. Każdy może dołożyć swoja cegiełkę i tworzyć audycje." To był cel przyświecający złożeniu tego podkastu.


Mój odtwarzacz

Mój odtwarzacz

Subskrybuj: RSS

Muzyka była moją pasją do ... 25 stycznia 2015 roku. Powstały 383 audycje. Muzyka z tych audycji prezentowana jest teraz w Wikiradiu. Fragment opisu ze strony internetowej audycji Audycja Mój Odtwarzacz to mój osobisty wybór utworów wykonawców, którzy zezwolili na publikację swoich nagrań za darmo. Trudno się pogodzić z tym, żeby ta często wartościowa muzyka przeminęła zapomniana. Wszystkie audycje są publikowane na licencji CC-BY-NC-ND. Audycja nie jest już dostępna w internecie. Tutaj jedyna możliwość, żeby posluchać 370 odcinka. Podkast otrzymał wyróżnienie European Podkast Award w 2012 roku w kategorii "Proffesional"


Nowiny Wikiradia

Nowiny Wikiradia

Subskrybuj: RSS | iTunes

Nowiny Wikiradia to rozmowy wikipedystów o Wikipedii, największej encyklopedii świata. Podczas audycji omawiamy ostatnie wydarzenia ze świata Wikipedii, projektów siostrzanych i społeczności wikipedystów. Zapraszamy do kontaktu podczas nagrywania audycji. Audycje prowadzą Borys Kozielski i Marek Mazurkiewicz. Notes audycji. Autorem utworu wykorzystanego w sygnale audycji jest Mattias Westlund. Audycja zawieszona ze względu na brak czasu, chętnie bym do niej wrócił.


Radio Wolna Kultura

Radio Wolna Kultura

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

Co tydzień pojawiają się nowe tematy, które warto przybliżyć słuchaczom, skomentować i podzielić się z nimi uwagami. Każdy z członków Koalicji Otwartej Edukacji (KOED) ma na ich temat coś ważnego do powiedzenia. Audycja jest częścią społecznej debaty, przybliżając słuchaczom nowe dla nich zagadnienia oraz platformą wymiany poglądów dla uczestników audycji, a tym samym KOED. W audycji biorą udział przedstawiciele KOED i zaproszeni goście. Audycja zawieszona ze względu na brak czasu, chętnie bym do niej wrócił.


Wrzenie Świata

Wrzenie Świata

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

Dzięki współpracy z Instytutem Reportażu, Wrzeniem Świata przedstawiamy nagrania spotkań organizowanych w klubokawiarni Wrzenie Świata i Faktycznym Domu Kultury. Audycje można subskrybować przy pomocy kanału RSS. Audycja zawieszona ze względu na brak czasu, chętnie bym do niej wrócił.


Poezjada na poddaszu

Poezjada na poddaszu

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

Spotkania z poezją na poddaszu Joanny Duda-Murowski wśród niemiekiej polonii. Joanna gdzieś w obcym mieście nagrywa rozmowy w swoim mieszkaniu a ja potem przysłuchuję się i jestem trochę z nimi. Moi słuchacze też. Chciałoby się wiecej pomóc. Na szczęście Joanna opanowała obsługę dyktafonu.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Subskrybuj: RSS

Audycje przygotowane na XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podkast otrzymał wyróżnienie European Podkast Award w 2010 roku w kategorii "Non-profit". Przynajmniej w ten sposób mogłem się odwdzięczyć za to co robi ta wspaniała organizacja i przy okazji spotkać niesamowitych ludzi.


Wsłuchaj się w świętokrzyskie

Wsłuchaj się w świętokrzyskie

Subskrybuj: RSS | iTunes

Projekt podkastów audio i wideo zrealizowany we współpracy z Fundacją Góry Historii, dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Muzeum Hitorii Polski

Muzeum Hitorii Polski

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

„Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność” to opowieść o tym, co oprócz zmian gospodarczych przynosi ze sobą rewolucja przemysłowa na ziemiach polskich pod zaborami. Dominują szybko rozwijające się miasta, zmienia tryb życia większości ludzi. Następują przemiany demograficzne i społeczne, które skutkują zmianami w urbanistyce, higienie, a nawet kulturze. W ciągu niespełna stu lat rodzi się kultura konsumpcyjna i masowa, kształtują zręby społeczeństwa obywatelskiego, demokratyzują się codzienne przyjemności. Z rzadka dotąd spotykające się warstwy społeczne zaczynają przebywać w podobnych miejscach, wspólnie oddając się rozrywce, co jednocześnie staje się dodatkowym impulsem dla odrodzenia narodowego. To krótkie audycje, ale bardzo interesujące, szczególnie gdy można było chodzić po wystawie ze słuchawkami na uszach i po zeskanowaniu QR kodu słuchać co ma do powiedzenia specjalista na temat tego co widzę. Wystawy już dawno nie ma, ale podkasty pozostały.


Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

Audycje na temat wybranych wystaw czasowych i stałych odbywających się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie produkowane przez Fundację "Otwórz się" w ramach projektu "Poznaj Podkasting". Nie udało się namówić Muzeum na dalsze audycje. Tych kilka nagrań pozostanie pamiątką bo bardzo fajnej współpracy.


Książki na ekranie

Książki na ekranie

Subskrybuj: RSS | iTunes

Seria podkastów na temat ebooków we współpracy z portalem "Świat czytników"


Nauka XXI wieku

Nauka XXI wieku

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

Rozmowy na tematy związane z odkryciami naukowymi, badaniami. Ta audycje cieszą się nieprzerwanie największym powodzeniem, każdej słucha kilka tysięcy słuchaczy.


Dziecko w mieście

Dziecko w mieście

Subskrybuj: RSS | iTunes

Audycja bezpłatnego miesiącznika "Dziecko w Mieście". Taka była idea, żeby bepłatna gazeta utrzymywala się z reklam a podkast miał być jej dodatkowym paliwem.


Wikiradio - podkast

Wikiradio - podkast

Subskrybuj: RSS

WikiRadio zawiera audycje na temat wolnej kultury, wolnych licencji, twórczości społecznej. Prowadzisz ciekawe spotkania? Rozmawiasz z ludźmi i chcesz, żeby inni mogli też posłuchać? Dołącz do nas. Wikiradio nadaje również strumień w internecie. Można w nim posłuchać audycji na licencjach CC i muzyki podsafe, którą prezentowałem w audycjach "Mój odtwarzacz"


minimax.info

minimax.info

Subskrybuj: RSS | iTunes

Fragmenty wywiadów Piotra Kaczkowskiego. Niezwykłe to rozmowy i niestety tylko tyle mogłem zaprezentować, może będą dla kogoś wstępem do przeczytania trzech książek z tymi wywiadami.


Galeria MDK

Galeria MDK

Subskrybuj: RSS | iTunes

Twórcy wystawiający swoje prace w Galerii młodych twórców opowiadają o swoich inspiracjach, technice i prezentowanych pracach. Podkast realizowany we współpracy Fundacji "Otwórz się" z Młodzieżowym Domem Kultury Łazienkowska. To pomysł na wykorzystanie bliskości mojego studia w MDK i Galerii Młodych Twórców. zaciągam do studia artystów, którzy montują wystawy, a potem odwiedzający mogą słuchać ich podczas wizyty lub jeszcze w domu. Wystawy szybko znikają, audycje są niezwykłym archiwum.


W cztery uszy

W cztery uszy

Subskrybuj: RSS | iTunes | Android

W studiu, podczas nagrywania podkastów spotkałem ludzi, którzy zarażali swoją pasją i zainteresowaniami. Rozmowa sam na sam, "W cztery uszy" umożliwia bliski kontakt a tym samym wprowadza do rozmowy spokój i czas, którego brakuje coraz bardziej w obecnej rzeczywistości wirtualnej. Nigdzie się nie spieszymy, mamy czas. Słuchacze też mają czas na słuchanie. Każde nagranie można zatrzymać, cofnąć, posłuchać ponownie. Te spotkania, które ostatnio zdarzają mi się coraz częściej są źródłem inspiracji i fascynacji różnorodnością dążeń i sposobów na życie.


Okrągły Podkastół

Okrągły Podkastół

Subskrybuj: RSS | iTunes

Spotkania na żywo rejestrowane i dostępne w formie wideo i audio. Informacje i wydarzenia ze świata podkastingu. To audycja, która nadawana jest czasem nawet częściej niż raz w tygodniu. Wspaniale obserować jak rozwija się podkasting w Polsce.